Gül Çekilir mi?

Gül Çekilir mi? 

 

From: Coskun Urunlu
To: serdarturgut@superonline.com
Sent: Tuesday, August 07, 2007 9:58 AM
Subject: Gül çekilir mi


Bugünkü "Gündem"yazınızda "Devlet adamlığı bazen ülkenin geleceği için geri çekilmeyi gerektirebilir. Devlet adamı nitelikleri olduğunu çok iyi bildiğimiz Gül'ün de bu zor kararı düşünmesi gerekiyor" diyorsunuz.

Bir lider "lead" etmesini bilmezse ve hep kendine bağlı bireylerin ya da medyada mevcut ve değerleri kendinden menkul bazı bireylerin "Abdullah Gül olmalı" yönünde savurduğu rüzgarlara tabi kalırsa ona lider denilemez. Unutulmamalı ki her sosyal değişim ya da ilerleme sürecinde liderlerle ilk basamağı çıkanlar bir çok kez son basamağa ulaşamamışlar ve ancak bu engelleri yıkabilen gerçek liderler tarihte mümtaz yerlerini almışlardır.

Siyasette bir liderin "çok sevdiğim arkadaşım" tavrıyla ilerlemeğe çalışması onun belli bir süre sonra pısırık ve kararsız olduğuna ilişkin değer yargılariyle damgalanması sonucunu doğurur.

Ama size göre Başbakan, "Gül'ü ikna etmeye çalışıyormuş ve eğer Gül çekildim derse Başbakana çıkış yolu açılırmış". İnanılır gibi değil zira Başbakan ve Gül ve arka sahnede Arınç muharebeleri kazana kazana buraya kadar geldiler. Harbi tam kazanmak üzereyken vaz mı geçecekler sanıyorsunuz?

Çankaya'yı aldıklarında Kemalizm'i yok etmek için hiç beklemeyeceklerdir. Unutmayın Anayasa değişikliğinde neler planladıklarınn siz bilirsiniz ama ben size tek bir hususu hatırlatayım. Anayasa mahkemesinin üye adedini gerek olup olmamasına bakmadan 17 yapacaklar ve 10 unu 341 milletvekillerine seçtirerek yargıçları esir alabilecekler umuduyla yüksek Mahkemeyi kendilerine bağlı yapmayı deneyeceklerdir.

Unutmayalım bu kadrolar İmam Hatip Liselerinde İmam olarak yetiştirilmişler ve İmam olacaklarına tevhidi tedrisat kanununun yok edilmesiye yüksek eğitime gitmişlerdir. Ama onların zihinsel temelinde akla dayalı bilim değil teokratik dogmalarla renklenmiş "Ulemaya sormak" anlayışı vardir. Bu anlayışın amacı ise Kemalizmi ve Laikliği yok etmektir.

Saygılarımla

07.08.2007
Coşkun Ürünlü

 

Yorum Yaz | Makaleyi Yazdır