Büyük Ortadoğu Projesi(BOP) ve Libya Ayaklanması

 

BÜYÜK ORTA DOĞU PROJESİ(BOP) VE LİBYA AYAKLANMASI

 

"One who deceives will always find those
who allow themselves to be deceived"

                                                                                                              Niccolo Machiavelli


20 0cak 2011 de yazdığım KARŞI-DEVRİMCİLER: ILIMLI İSLAMCILAR  adlı makalem (1)ile 9 Şubat 2011 de yazdığım Büyük Ortadoğu Projesinin Temeli : Ilımlı  İslam adlı makalemde(2) Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki olayların arkasında BOP olduğunu ve bu projenin
 
a)temelinde "Ilımlı İslam" safsatasının  olduğunu
 
b)amacının "İslam Commenwealth”inin yaratılması olduğunu
 
c)bu yaratılmada kullanılan aletin "gerçek demokrasi-süreç demokrasi" yerine "demokrasi mekaniğinin-usul demokrasi" kullanıldığını,
 
                                     Ve sonunda
 
d)Vatikan örgütlenmesine benzer bir İslam Örgütünün Türkiye’de
büyük bir olasılıkla İstanbul’da kurulacağını düşündüğümü vurgulamıştım.
 
Bu örgütün uygulamasının ise Ulusal Devletler  yerine İslami kavimler, cemaatler, kabileler ve İngiltere tarafından  sınırları cetvelle çizilen sözde uluslar, krallıklardan oluşan ve halkın çoğunluğunun  cahil ve  okuma yazma oranının çok düşük   olduğu bir  İslam Commenwealth'i örgütünün  ABD’nin yönlendirmesinde ve TC’nin uygulayıcılığında geliştirildiğini belirtmiştim. 
 
Bu öngörümün ispatını çok kesin ve açık bir şekilde son iki günden beri Yeni Çağ   gazetesi Yazarlarından Sayın Aslan Bulut'un yazılarından(3-4) görüyoruz ve tüm gelişmelerin künhüne vakıf oluyoruz; kimler tarafından öngörüldüğünü kimler tarafında nasıl örgütlendirildiğini ve kimler tarafından yürütüldüğünü anlıyoruz.
 
Ama burada başka bir noktanın gerekliliğine de işaret etmek gerekmektedir. Böyle tüm Orta Doğu ile Kuzey Afrika İslam halklarının oluşturacağı bir bütünleşmenin varlığının sürdürülebilmesi iki farklı hususun yerine getirilmesini gerekli kılacaktır:
 
Birincisi  bir Hukuk sisteminin bu yapının temeline konulması gereklidir. Bu da büyük bir ihtimalle Osmanlıdaki gibi Halife-Şeyhülislam ikiliğinin önderliğinde Şeriat kuralları ve Ulema fıkıhlarıyla yerine getirilecektir.
 
İkinci gereklilik ise  Savunma ve Cihat için Ordu gerekliliği vardır. Bunun karşılanması için ise yegâne varlık TC ordusudur. Gerçekten de son Libya olayında Genel Kurmay Başkanlığına bağlı  olanaklarla sadece  TC vatandaşları değil diğer Hıristiyan ülkeler vatandaşların tahliyesinde rol alınmıştır.
 
Bu gelişmeler karşısında Kemalizm’in yaşama olasılığının giderek azaldığını görmemek için fazla iyimser olmak gerekecektir. 1730 lardan beri akıl ve bilime karşı dogmanın hâkimiyetine ulaşılması için sürdürülen karşı-devrimci hareket ve eylemlerin “demokrasi” görüntüsü altında ilerlemesinin engellenmesi için geriye tek olasılık kalmıştır. O da 2011 seçiminde halkın ve  Atatürk gençliği tarafından 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası Finali sonrası düzenlenen madalya töreninde  Erdoğan  ve Gül'ün seyirciler tarafından protesto edilmesi ve 16 Ocak 2011 de GS- Ali Sami Yen Stadyumunun açılışındaki halkın aynı davranışlarının tekrarının  bir uyanış olabileceğinin ihtimalinin seçim sandıklarında gerçekleşmesidir.
 

26 Şubat 2011

Coşkun ÜRÜNLÜ


 
1-
http://www.urunlu.com/80-karsi-devrimciler-ilimli-islamcilar
2-
http://www.urunlu.com/81-buyuk-ortadogu-projesinin-temeli--ilimli-islam
3-
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=17138
4- http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=17149

Yorum Yaz | Makaleyi Yazdır